

ЗДОРОВІ ДІТИ

Підготовка до проведення уроку
На початку проведення кожного уроку рекомендується провести підготовку учнів до розумової праці за рахунок стимуляції роботи головного мозку. Допомогти в цьому може самомасаж долонь, лиця, вух і волосяної частини голови. Вплив на велику кількість біологічно активних точок, які розміщенні на вище вказаних ділянках тіла, активізує роботу нервової системи (центральну, вегетативну, периферичну) та покращує кровопостачання головного мозку.
Важливою умовою є чистота рук. Для цього перед уроком діти мають вимити руки з милом, або безпосередньо перед проведенням самомасажу обробити руки гіпоалергенною рідиною або антибактеріальною гіпоалергенною вологою серветкою. Потім сухою серветкою витерти руки на сухо.
Тривалість стимулюючого самомасажу 1-1,5 хвилини, з урахуванням організаційних заходів 2 хвилини.
Самомасаж долонь, лиця, вух і волосяної частини голови.
Для простоти виконання самомасаж долонь, лиця і вух асоціюють з миттям рук і умиванням лиця тільки без води. Самомасаж волосяної частини голови асоціюють з розчісуванням, але без гребінця.
Самомасаж долонь.
-
Потерти долоні одну об одну (5 секунд).
-
Імітувати миття рук. Для цього великим пальцем однієї руки тісно масажуємо долоню і кожний палець, починаючи з мізинця і закінчуючи великим пальцем, іншої руки. Змінюємо руки. (10 секунд).
Самомасаж лиця.
Кладемо долоні на лице так, щоб кінчики пальців лежали на лобній ділянці, а долоні на щоках. Імітуємо умивання: спочатку м’якими круговими рухами, потім сильнішими.Кінчиками пальців масажуємо спочатку лобну долю, надбрівні дуги, потім скроневу ділянку, потім крила носа, щоки, носо-губний трикутник, підборіддя і по нижній щелепі переходимо на вуха. (15секунд).
Самомасаж вух.
Імітуємо якісне миття вушних мушель. Спочатку кладуть чотири пальці, крім великого, на вушні мушлі і круговими рухами спереду назад розтирають їх.(5 секунд).
Потім великий палець заводять за мушлю, інші чотири пальці згинають. Зажинаючи вушну мушлю між зігнутим вказівним пальцем спереду і великим пальцем ззаду розтирають її зверху-вниз і знизу-вверх. (10 секунд).
Самомасаж волосяної частини голови.
Кисті рук кладемо на голову так, щоб долоні були на скроневій ділянці, а пальці на тім’яній ділянці. Кінчиками пальців робимо натискування на тім’яні кістки в напрямку від серединного шва до скроневої ділянки. Поступово переходимо на потиличну область і масуємо в напрямі від середини до сосцеподібних відростків.(15секунд).
Після самомасажу рекомендується витерти руки антибактеріальною гіпоалергенною вологою серветкою, потім сухою серветкою.